Alimenty

Alimenty to pieniądze, które zapewniają utrzymanie członkom rodziny, którzy samodzielnie nie mogą zaspokoić swoich potrzeb. Obowiązek alimentacyjny obciąża w pierwszej kolejności rodziców dziecka, a dopiero później pozostałą rodzinę, np. dziadków. 

Mamy świadomość, że sprawy rodzinne dotyczące finansów budzą duże emocje. Dlatego też dbamy o to, aby Klient zlecający nam sprawę o alimenty, czuł się zaopiekowany i odciążony. Zbieramy za niego odpowiednie dokumenty oraz przygotowujemy do wystąpienia w sądzie. Przed rozpoczęciem sprawy sądowej analizujemy jego obecną sytuację życiową i finansową i na jej podstawie formułujemy pozew. Przede wszystkim kierujemy się dobrem uprawnionego do alimentów, a także naszym doświadczeniem, które pozwala ocenić, w jakim stopniu sąd może uwzględnić żadania naszego Klienta.

Nasz adwokat do spraw rodzinnych pomoże Ci uzyskać:

W każdej sprawie o alimenty najważniejsze jest zgromadzenie dowodów, które pozwolą określić wysokość świadczeń. Warto zatem do takiej sprawy przygotowywać się już na wiele miesięcy przed wniesieniem pozwu, gromadząc wszystkie dokumenty, które pozwalają ustalić koszty utrzymania dziecka.

Proces o alimenty często wzbudza wiele emocji po obu stronach postępowania, dlatego nasz adwokat rodzinny zawsze dokładnie przygotuje Cię do wygrania sprawy w sądzie.

Umów się na spotkanie z adwokatem:

22 299 11 05
601 614 292 (Warszawa)
608 638 183 (Kielce i Warszawa)

Alimenty kancelaria warszawa

Formularz kontaktowy

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz pytania skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy znajdujący się poniżej. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.