Przemoc w rodzinie jest przestępstwem unormowanym w kodeksie karnym w art. 207.

Znęcanie się polega na zadawaniu fizycznego lub psychicznego bólu osobie najbliższej lub pozostającej w stosunku zależności od sprawcy. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 12, jeśli znęcanie prowadzi do targnięcia się pokrzywdzonego na własne życie.

Przemoc fizyczna polega między innymi na: biciu, zniewoleniu, uwięzieniu, porzuceniu, a także zaniedbywaniu podstawowych potrzeb fizycznych.

Przemoc psychiczna polega między innymi na: poniżaniu, wyzywaniu, zawstydzaniu, zastraszaniu, szantażowaniu, a także na przemocy w obecności dziecka.

Nasz adwokat:

  • pomoże przygotować wszystkie dokumenty potrzebne do założenia sprawy o znęcanie się

  • będzie dla Ciebie wsparciem w postępowaniu karnym

  • doprowadzi do skazania sprawcy i wymierzenia mu surowej kary

Umów się na spotkanie z adwokatem:

+48 601 614 292 (Warszawa)

+48 608 638 183 (filia w Kielcach)

Bardzo bałam się przyjść do prawnika z tą sprawą. Nie mogłam jednak już dłużej pozwolić na znęcanie się nad dzieckiem i ciągłą przemoc. Dzięki tej Kancelarii odzyskałam wiarę w lepsze jutro, a moje problemy zniknęły. Dziękuję.

Jadwiga Kowalczyk

Mój były mąż myślał, że znęcanie nad żoną oraz znęcanie nad dzieckiem ujdzie mu płazem… Na szczęście prawnicy z Sicurezzy wiedzą, jak poradzić sobie z takimi sytuacjami. Wszystko zakończyło się dla mnie i córki pozytywnie i w końcu nie musimy się bać.

Paulina K.

Znęcanie przez męża trwało długo, a ja bałam się iść do prawnika. Na szczęście koleżanka poleciła mi Sicurezzę i krok po kroku udało mi się uwolnić od byłego już męża. W tej Kancelarii pracują naprawdę świetni ludzie.

Ewa Fiedorczuk