Kontakty z dzieckiem po rozstaniu rodziców

Ustalenie kontaktów z dzieckiem jest niezwykle ważne zarówno dla samego dziecka, jak i dla rodzica, który z nim na stałe nie mieszka. Pomiędzy rodzicami dochodzi na tym tle do wielu konfliktów. Gdy nie mogą oni dojść do porozumienia, potrzebne jest rozstrzygnięcie sądu, w którym określi on zakres kontaktów i terminy widzeń z dzieckiem. Ustalenie kontaktów z dzieckiem polega na:

  • odwiedzinach w miejscu stałego pobytu dziecka

  • zabieraniu dziecka poza miejsce jego zamieszkania

  • wyjazdach z dzieckiem na wakacje i ferie

  • spędzaniu z dzieckiem Świąt i długich weekendów

Rozstanie rodziców bardzo często utrudnia kontakty dziadków z wnukami. Pamiętaj! W przypadku silnej więzi emocjonalnej, dziadkowie również mogą starać się o ustalenie kontaktów z wnukami.

Dobre przygotowanie do sprawy o ustalenie kontaktów z dzieckiem wymaga pomocy ze strony prawnika, który ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Nasz adwokat do spraw rodzinnych zawsze stara się doprowadzić do porozumienia między rodzicami. Jeżeli okaże się to niemożliwe, będzie on reprezentował Twoje interesy w sądzie i doprowadzi do ustalenia kontaktów z dzieckiem zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Umów się na spotkanie z adwokatem:

+48 601 614 292 (Warszawa)

+48 608 638 183 (filia w Kielcach)

Czekała mnie trudna sprawa o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Na szczęście trafiłem na profesjonalistów, którzy pomogli mi wygrać tę sprawę najkorzystniej, jak tylko to było możliwe.

Kacper Jankowiak

Kancelaria Sicurezza pomogła mi w sprawie o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Dzięki pomocy Pani adwokat wszystkie wnioski i prośby mojego byłego męża zostały odrzucone i wszystko skończyło się po mojej myśli.

Anna Krzyżanowska

Polecam Kancelarię Sicurezza i adwokatów, którzy tu pracują. Sprawa o uregulowanie kontaktów zakończyła się dzięki nim korzystnie dla mnie. Bardzo dziękuję z całego serca.

Krystian Plewa